Шаблоны для Joomla 3 здесь

Anul: 2006

Autor: Sorin-Toader Clipa

Editura: Editura Universității „Ștefan cel Mare” Suceava

Lucrarea de față, pe care ne-o propune părintele Sorin-Toader Clipa, este un studiu aprofundat asupra Fondului Bisericesc al Bucovinei, în care autorul, făcând apel la documente, analizează și face cunoscut generațiilor de după 1989 lucrarea diabolică a foștilor slujitori ai doctrinei comuniste. Aceștia erau înstrăinați de valorile spirituale și culturale ale neamului și credinței noastre strămoșești, create și păstrate în Bucovina, opere și repere unice de renaștere spirituală, de care s-a bucurat trecutul, pe care le prețuiește prezentul și din care se va împărtăși viitorul și care solicită o îngrijire permanentă și costisitoare.